Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smoki

3. 6. 2014

Smokinek je krásný, statný, sněhobílý kocour. Jeho modré oči si vás získají na první pohled. Bohužel je kocourek  hluchý, proto nemůže být umístěn do nové rodiny.

V našem útulku žije od roku 2009, kdy  jsme ho našli opuštěného a narozen je pravděpodobně v roce 2006 nebo 2007. Jeho původní majitelka se odstěhovala a kocoura nechala na pospas osudu. Někteří sousedé ho krmili, našli se i takoví, co si z kocoura udělali terč. Po veterinárním vyšetření mu byly vyndány dvě diabolky. Nyní je až na hluchotu v naprostém pořádku. 

Ve středu 20.1.2015 jsme jeli na podrobné vyšetření na veterinu. Původem návštěvy byl jeho náhlý a silný kašel. U kocourka provedli sono srdíčka a zjistili, že levá komora se zmenšuje a tím se zvětšuje levá předsíň (doufáme, že to citujeme správně) a tím musí srdíčko víc pracovat. Dostal předepsané léky, kdy užívá Diacordin 2x denně a Acylpyrin na ředění krve a rozšíření cév. Hrozí, že se mu vytvoří sraženina, která by se mohla dostat do plic a dostal by plicní embolii nebo někde ke kořenu ocasu a kočička ochrne. Celkově není prognóza lékařů dobrá, naopak moc velké šance kocourkovi nedávají.

Smoki zemřel na selhání srdíčka.